Verimli Çalışmanın Anahtarı: Ortam Kokulandırma

Çalıştığımız ortamın koşulları pek çoğumuz için verimlilik noktasında oldukça önemlidir. Gündelik yaşamımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz ofislerde masa, sandalye ve dekor gibi unsurların niteliğinin yanı sıra Ortam Kokusu önemli bir işleve sahiptir. Dünya genelinde ofislerde yapılan araştırmalara göre, çalışanların %50’den fazlası Profesyonel Ortam Kokulandırmanın çalışma koşullarını iyileştirdiğini, çalışmaya daha elverişli bir ortamın yaratılmasında önemli olduğunu ifade etmiştir.

Doğru kokulandırılmış bir ortamda çalışanların hem üretkenliği hem de iş konusundaki verimlilikleri büyük oranda arttığı bilinmektedir. Bu nedenle sizler de çalışma ortamınızda doğru kokulandırma sağlayarak çalışanlarınıza daha elverişli bir ortam sunabilir, verimliliklerini artırmalarını sağlayabilirsiniz.

Ofiste Kurumsal Kokulandırmanın Faydaları

Ofisinizin dekorunu planlarken belki de hiç hesaba katmadığınız Ortam Kokusu, pek çok yararı beraberinde getirmektedir. Profesyonel Kokulandırma sayesinde verimliliğin yanı sıra çalışanların mutlu ve istekli bir şekilde çalışabileceği ve kendisini geliştirebileceği bir ortama sahip olmak aynı zamanda da kurumsal marka kimliğinize de önemli bir dokunuş yapmak mümkün. Böyle bir ortam yaratmanın anahtarı ise hiç kuşkusuz harekete geçirici ama aynı zamanda rahatlatıcı bir hava yaratacak Kurumsal Kokulandırma hizmetidir.

Kurumsal Kokulandırmanın Artıları:

  • Şirketinizin farklılığını ortaya koyacak, güçlü bir marka kimliğinin oluşmasına katkıda bulunur.
  • Beş duyuya da hitap ederek, çalışma ortamınızın görünümünde tamamlayıcı bir rol üstlenir.
  • Verimliliğin ve üretkenliğin yüksek olduğu bir çalışma ortamının oluşmasını sağlar.
  • Çalışanların ruh haline olumlu etkide bulunarak şirket kültürünün gelişmesine katkıda bulunur.
  • Müşterileri çekmeye ve onları elinizde tutmaya yardımcı olur.

Ofisinize uygun kokular…

Bugün pek çok çalışma ortamında uygulanan Kurumsal Kokulandırma hizmetlerinde endişeyi, stresi ve beraberinde üretkenliği artıracak işleve sahip kokular tercih edilmektedir. İşte bu özelliklere sahip kokularda bazıları:

Çiçeksi Aromalar

Çiçeksi aromaya sahip kokular özellikle pazartesi sendromu gibi rahatsız edici hisleri giderme noktasında önemli bir işleve sahiptir. Çiçeksi kokular sayesinde fiziksel-zihinsel yorgunlukaları giderebilir, aynı zamanda bu durumun kalıcı olmasını sağlayarak rahat bir çalışma ortamı sağlayabilirsiniz.

Tarçın

Tarçın ise odaklanma süresinin uzamasını sağlayarak zihinsel yorgunluğun giderilmesinde yardımcı olmaktadır.

Nane

İş yeriniz yaratıcılık üzerine çalışan bir yerse nane kokusu aradığınız şey olabilir. Nane, yaratıcı düşünceyi tetikleyen ve konsantrasyonu artıran harika bir koku deneyimi sunmaktadır.

Limon

Sakinleştirici ve rahatlatıcı özelliği nedeniyle limon aroması, ofis gibi ortak çalışma alanlarında oldukça çok tercih edilmektedir. Kaygıyı ve stresi azaltarak uyumlu bir çalışma ortamı oluşumunu sağlamaktadır. Ayrıca limon kokusu, antiviral özelliği sayesinde de steril bir hava oluşturarak mikropların hızla yayılmasını engellemektedir.

Yasemin

Yasemin ise sakinleştirici bir koku olarak karşımıza çıkmaktadır. Canlandırıcı bir etkiye sahip olan yasemin aroması, gergin ortamların yumuşamasına yardımcı olarak rahat bir çalışma ortamının sağlanmasında anahtar bir rol üstlenmektedir.

Çalışma ortamınızın verimliliğini artıran ve marka kimliğinizin önemli bir parçasını oluşturacak Ortam Kokuları ve Profesyonel Ortam Kokulandırma hakkında daha fazla bilgi almak ve hizmetlerimizden faydalanmak için Aromeks.com adresimizi ziyaret edebilirsiniz.