Doğru Koku Tercihi Nasıl Olmalıdır?

İnsanlığın en gizemli duyularından biri olan koku, hem güçlü duyguların iletişiminde hem de ruh hali değişiminde oldukça önemli bir etkiye sahip. Gün içerisinde yaptığınız tüm aktiviteleri, bulunduğunuz ortamları düşünün… Bu anımsama sürecinde size eşlik edecek en önemli duyu elbette koku olacaktır. Bir ofisin, mağazanın, kafenin veya restoranın, hepsinin kendine has kokusu ve haliyle yansıttığı imaj, yaptığımız aktivitelerin aklımızda canlanmasında yardımcı bir rol üstlenir. Kokunun bu gücü, aynı zamanda kişilerin davranışlarında, ruh hallerinin değişiminde ve düşünce biçiminde anahtar bir göreve sahiptir. Bu nedenle doğru Ortam Kokulandırma sayesinde yaşam ortamlarımızın havasını değiştirebilir, Kurumsal Kokulandırma hizmeti ile markanızın imajına doğru dokunuşlar yaparak başarılı bir pazarlama neticesi elde edebilirsiniz.

Koku tercihinde bulunurken her şeyden önce hangi amaca hizmet edeceğini belirlemek, daha sonra ise Profesyonel Ortam Kokulandırmanınyapılacağı alanın fiziki koşulları ve nüfus yoğunluğu gibi unsurların göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Örneğin hedefiniz satışlarınızı artırmak ve pazarlama grafikleriniz yükseltmek ise kaliteli, ferah ve samimi aromaları tercih ederek tüketicilerin davranışlarına yön verebilirsiniz. Bunun için geniş alan kokulandırması sağlayan Aroma Difüzör koku makinelerini tercih edebilirsiniz.

Eğer amacınız yaşam alanınızı, ev ortamınızı kokulandırmak ise stresi azaltacak, olumsuz duyguları bertaraf edecek kokuları tercih etmek doğru olacaktır. Bu noktada evin farklı odalarında örneğin çocuk odasında mutluluk aşılayan kokuları tercih edebilecekken evin geri kalan kısımlarında huzuru ve sakinliği tetikleyen kokuları tercih edebilirsiniz.

Koku Rehberi…

Kişilerin rahatlayacağı ya da alışveriş yapacağı bir ortamda yanlış koku ve aroma tercihi yapmak olumsuz sonuçlara yol açacağından, kokular hakkında biraz fikir sahibi olmak işinize yarayacaktır.

Özellikle alt notalarında amber, sedir ağacı ve misk gibi odunsu bitkilerin yer aldığı kokular (Örneğin After Rain),sakinleştirici ve rahatlatıcı bir hissiyata yol açarakeşsiz duyguların yaşanmasına olanak sağlıyor. Odunsu kokular genel olarak yoğun bir etkiye sahip olduğunda geniş alanlarda oldukça başarılı sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

Müşterileriniz rahatlayacağı ve enerjilerinin yükselmesini sağlayacağı daha freş ve serinletici bir koku arayışındaysanız, bu durumda içeriğinde çiçek ve meyve aromalarının etkin olduğu kokular (Citrus Breeze gibi) aradığınızı bulmanıza yardımcı olabilir. Nane, narenciye ve şekerli aromalar ile müşterilerinizi her daim bir ilkbahar akşamında karşılayabilirsiniz.

Neşeli ve heyecan uyandıran bir koku için üst notalarında yeşil bitki esanslarının bulunduğu, orta ve alt notalarında ise yaz meyve aromalarının ve sandal ağacı gibi odunsu esansların yer aldığı (Joly Pink)bir koku mağazanıza yepyeni bir hava, müşterilerinize ise mutlu bir deneyim kazandıracaktır.

Profesyonel Ortam KokulandırmaOrtam Kokuları ve aromalar hakkında daha fazla bilgi için Aromeks.com adresimizi ziyaret edebilir, doğur kokuya kolayca ulaşabilirsiniz.