Farkınızı Ortaya Koyun…

Son yıllarda önemi giderek artan Kurumsal Kokulandırma, fiziksel dünyadaki pazarlamanın en büyük kozlarından biri haline geldi. Dijitalleşmenin başlamasıyla beraber e-ticaretin yükselişi, fiziksel dünyada rekabet açısından farklı yollara ihtiyacı ortaya çıkardı. Eğer dijital varlığınız dışında show-room, otel, perakende satış gibi mağazalarda pazarlama yapıyorsanız rekabette size fark yaratacak en önemli silah Ortam Kokulandırma olacaktır.

Dijital mecralar, daha rasyonel ihtiyaçlarımızı karşılar, her şeyi çok daha hızlı ve çok daha kolay kontrol etmemizi sağlar. Ancak insanlar olarak duygularımızın da tatmin edilmesine ihtiyaç duymaktayız. Bu noktada dijital mecralar bunu karşılamakta yetersiz kalmaktadır. İşte Ortam Kokulandırma tam da bu noktada fiziksel dünyada dijitale karşı kullanabileceğiniz önemli bir güç olarak karşımıza çıkıyor. İş ortamınıza uygun olarak seçeceğiniz bir aroma ile beraber ortam kokusu fiziksel pazarlamada önemli bir fark yaratmanızı sağlayacaktır.

Profesyonel Ortam Kokulandırma ile işletmenize uyumlu güzel kokularla unutulmaz deneyimler ve ambiyanslar yaratmanız mümkün.

Peki bu farkı açığa çıkarmak için ne yapmalısınız?

Ortam Kokusu söz konusu olduğunda yapılacak ve yapılmayacak pek çok şey bulunmaktadır. Hataya düşmemek ve doğru kokulandırma ile istediğiniz sonucu elde etmek için bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir.

İç mekanlarda hava kalitesi üzerinde durulması gereken iki ana özellik bulunmaktadır. 1) havanın herhangi bir sağlık riski taşımaması, 2) Hoş temiz bir kokuya sahip olmasıdır. Bunu sağlamak için ilk olarak düzgün bir havalandırma sağlamalı daha sonra ise ortamınıza ve işletmenize uygun aromayı keşfetmelisiniz.

Kokunun aroması elbette önemlidir ancak ortam kokulandırmadaki en önemli unsur, kokunun gücünü ortaya çıkaran ambiyansı yaratacak olan aromayı bulmaktır. Seçeceğiniz aroma yaptığınız işi yansıtmalı aynı zamanda da ortamda bulunan kişileri bunaltmamalıdır. Bu nedenle ortam kokulandırma yaparken, seçeceğiniz aromanın ağır bir hava yaratmasından kaçınmalı, abartılı tercihlerden uzak durmalısınız.

Siz de Profesyonel Ortam Kokulandırma desteği alarak en uygun ve ideal kokunuzu keşfedebilirsiniz. Ortam Kokulandırma ve aromalar hakkında daha detaylı bilgi almak ve ortamınız için doğru kokuyu bulmak için bizimle iletişime geçebilir, Aromesk.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.