Ortam Kokulandırmanın İşletmenize Faydaları

Bir alışveriş merkezinde alışveriş yaparken ya da bir restoranda yemek yerken aldığınız keyfe eşlik eden o ortamın kokusuna hiç dikkat ettiniz mi? Çok dikkatinizi çekmemiş olabilir ancak bir ortamda bulunurken o ortamın kokusunun yaptığımız eylemden aldığımız keyfe büyük bir etkisi vardır. Bulunduğumuz yerin dekoru, sandalyesi veya ışığı gibi unsurların yanı sıra Ortam Kokusu da önemli bir etkiye sahiptir.

Koku her şeyden önce beyinde güçlü bir iz bırakmaktadır. Tüm duyular arasında koku duyusu, duyguların ve anıların en güçlü hatırlatıcısıdır. Uzun vadede, kokladığımız bir şeyi hatırlama ihtimalimiz %35 iken gördüklerimizden %5, duyduklarımızdan %2, dokunduklarımızdan ise %1’dir. Dolayısıyla Ortam Kokulandırma ile müşteri deneyimini artırma, kalıcı bir kurumsal kimliğe sahip olma noktasında diğer duyulara nazaran 100 kat daha etkili bir araç elimizde bulunmaktadır.

Kurumsal Kokulandırma sayesinde siz de kurumsal kimliğinize etkili bir dokunuş yapabilir, müşterilerinizi olumlu yönde etkileyebilirsiniz.

Profesyonel Ortam Kokulandırma Şunları Sağlar:

  • İşletmenize uygun bir atmosfer yaratarak istediğiniz ruh halinin ortama hâkim olmasını sağlar.
  • Müşteriler üzerinde olumlu ve unutulmaz bir deneyim bırakır.
  • Rakiplerinize karşın sizi farklı kılacak bir konum yaratmanızda yardımcı olur.
  • Satışa dönüşecek müşteri trafiğinin artmasına yardımcı olur.

İşletmenizi Güçlendirin

Ortamınızın kokusunu güçlendirmek ve işletmenize yepyeni bir kimlik kazandırmak için şu yolları izlemeniz faydalı olacaktır:

  • Kokulandırma için en yeni teknoloji difüzörleri kullanmalısınız.
  • Yaptığınız işe en uygun aromayı tercih etmelisiniz. Bu konuda profesyonel destek alabilirsiniz.
  • Ortam kokulandırması yapılacak alanın koşullarını (ortamın ortalama kişi yoğunluğu, havalandırma, güneş alma süresi vb.) göz önünde bulundurmalı, tüm tercihlerinizi buna göre belirlemelisiniz.
  • %100 doğal ve bitki özlerinden üretilmiş aromaları tercih etmelisiniz. Böylece ortam kokusu daha doğal ve amacına hizmet eden bir yapıya sahip olacaktır.

İşletmenizin veya çalışma ortamınızın verimliliğini, satış grafiklerinizin artışını sağlayacak Ortam kokuları ve Profesyonel Ortam Kokulandırma hakkında daha detaylı bilgi almak ve avantajlı hizmetlerimizden faydalanmak için Aromeks.com sitemizi ziyaret edebilir. Hemen teklif alarak, markanıza değer katmaya başlayabilirsiniz.